KİTAPLARIM

7.Kitabım : KURTARICI MISIN KURBAN MI ?

Kurtarıcı mısın Kurban mı? – Sizi Suçlu ve Borçlu Hissettirenlerden Kurtulmanın Yolları Kitap Açıklaması

 

“Başkasını memnun ederek mutlu olmaya çalışmak mutsuzluğun kendisidir.”

 

Kendi ihtiyaçlarınla ve isteklerinle yüzleşmemek adına başkalarının sorunlarıyla ve beklentileriyle kendini meşgul mü ediyorsun?

Küçük yaştan itibaren başının çaresine bakmak zorunda kaldığın için hep güçlü maskesiyle mi dolaşıyorsun?

Hata yapmaktan, sorumluluk almaktan kaçtığın için kurban rolüyle kendini güvende hissediyor olabilir misin?

İnsanlara hayır diyemedikçe daha çok üstüne geldiklerini görüyor musun?

Peki fedakârlıklarının zamanla göreve dönüştüğünün ne kadar farkındasın?

Belki de sevgi deposunun boşluğunu başkalarının takdir ve teşekkürleriyle doldurmaya çalışıyorsun ama her sabah yine boş bir depoyla uyanıyorsun. İnsanların hayatında kurtarıcı olduğunu zannederken belki de bir kurban olduğunu gizliyorsun. Kurban-kurtarıcı-zorba üçgeninde hayatını tüketiyor, oyunun dışında kalmamak pahasına kendinden ve hayallerinden vazgeçiyorsun.

Benimsediğin kişisel senaryonun yanlış yazıldığını, sana ait olmayan hikâyelerin içinde kaybolup gittiğini görmeye hazır mısın?

Sana zarar verenler en yakınların dahi olsa sınır çizmenin vakti geldi. Artık kurtarıcılıktan kurtulmanın ve kendi yaşamına sahip çıkmanın zamanı… Unutma oyundan çıkışın ödülü çok daha değerlidir: Kendini kazanırsın!

 

(Tanıtım Bülteninden)

————————————————————–

6. kitabım: ZİHİN TUZAKLARI

Zihin Tuzakları

Aile ve ilişki danışmanı Serhat Yabancı, Zihin Tuzakları’nda kendi kazdığımız çukurlara nasıl düştüğümüzü ve oradan nasıl çıkacağımızı anlatıyor. Zihin Tuzakları insanın yaşadığı duygusal açmazları ele alıyor ve kendinizle mutlu olmanın reçetesini veriyor.

Kitabı okumaya başlamadan önce bu kullanma talimatını dikkatlice gözden geçiriniz.

• Bu kitabı okuduktan sonra saklayın. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

• Kitap hakkında size önerilen bir doz bulunmamakta. Dilediğiniz kadar okuyabilirsiniz.

1. Zihin Tuzakları nedir ve ne için kullanılır?

Zihin Tuzakları; değersizlik, yetersizlik, sevilmeme korkusu, yalnız kalma endişesi gibi hislerle boğuşanlara özel olarak, Serhat Yabancı tarafından yazılmış bir kendine yardım kitabıdır.

2. Zihin Tuzakları nasıl kullanılır?

Zihin Tuzakları’nı evde, yolda ya da rahat ettiğiniz herhangi bir yerde okuyabilirsiniz. Tekrar okumaya ihtiyaç duyduğunuz takdirde kitaba yeniden başlayabilirsiniz. Daha etkili olması adına kitaptaki sorulara cevap vermekten çekinmeyiniz.

3. Olası yan etkiler nelerdir?

– Endişelerden arınma

– Özgüven

– Özsaygı

– Kendin olma

– Gerçek mutluluk

Beşinci kitabım, BENSİZ BİZ OLMAZ ‘ tüm kitapçı ve kitap satan web sitelerinde.
Web sitemizden de İmzalı satın alabilirsiniz. 2. ayda 6.baskı
Dördüncü kitabım, ‘Evlenmeden Boşanmadan önce İYİ DÜŞÜN’ tüm kitapçı ve kitap satan web sitelerinde. web sitemden de İmzalı satın alabilirsiniz.
Üçüncü kitabım ‘BÜTÜN AŞKLAR TATLI BAŞLAR’ın 12. Baskısı ve “DÜŞÜNDÜĞÜN GİBİ DEĞİL” in 16. Baskısı yarından itibaren tüm kitapçı ve kitap satan web sitelerinde..
Satın almak için tıklayınız. 2020

 

Bütün Aşklar Tatlı Başlar’ı Satın almak için tıklayınız.

 

 

 

İlk kitabım “UNUTMAK MI AFFETMEK Mİ’nin 35 bin adete ulaştı.

 

 

Satın almak için görseli tıklayınız..

Bütün Aşklar Tatlı Başlar

Serhat Yabancı, uzun yıllardır çiftlerle çalışan bir ilişki ve evlilik danışmanı. Yaptığı çalışmalarda ayrılık veya boşanmaların farklı sorunlardan kaynaklanmış gibi gözükse de, aralarında benzerlikler olduğunu gördü ve aşk ilişkileri ile evlilik süreci konusunda bir farkındalık yaratmak için bu kitabı yazdı. Bütün aşklar tatlı başlıyor ama sonuç çoğu zaman acı, hatta acıklı olabiliyordu! Kadın ve erkekler, sancılı bir ilişki sürecinde veya yalnızlıktan pes edip geldikleri Serhat Yabancı’ya hep “neden” diye soruyor ve aldıkları cevaplara çok şaşırıyorlardı. Çünkü sorunun kaynağı için baktıkları yer, yanlış alınmış bir uçak bileti gibi, onları yanlış rotaya sürüklemişti!

• Bana acı verenleri neden çekici buluyorum?
• Neden hep aynı tiplerden hoşlanıyorum?
• Onu seçmem bilinçli bir karar mı, kader mi?
• Mükemmel insanı beklemekten nasıl vazgeçerim?
• Neden hayatımda biri yok?

Bütün Aşklar Tatlı Başlar pek çok duygusal problemin çözümlerini örnek hikâyelerle destekleyerek veriyor.

MUTLU SONLA BİTECEK AŞKI BULMA VE KORUMA YOLLARI BU KİTAPTA!

Serhat Yabancı, uzun yıllardır çiftlerle çalışan bir ilişki ve evlilik danışmanıdır. Halen düzenli olarak Milliyet.com.tr/PembeNar sitesinde yazılar yazıp, radyo ve televizyon programlarına konuk olarak katılmaktadır. Günümüzde, uzun soluklu romantik ilişkiler veya evlilik başlığı altında, reality şovlardan, aşk romanlarına dek öğüt veren pek çok yayın olmasına rağmen, sevgi ve denge içeren bir ilişki kurmakta çoğu insan zorlanmakta, ülkemizde boşanma oranları her yıl artış göstermektedir. Yabancı’nın son kitabı Bütün Aşklar Tatlı Başlar’ın çıkış noktasını da bu oluşturuyor: Doğru insanı bulmak bu kadar zor mu?

BÜTÜN AŞKLAR TATLI BAŞLIYOR AMA SONUÇ ÇOĞU ZAMAN ACI, HATTA ACIKLI OLABİLİYOR!

Yabancı, çiftlerle yaptığı çalışmalarda ayrılık veya boşanmaların farklı sorunlardan kaynaklanmış gibi gözükse de, aralarında benzerlikler olduğunu gördü ve aşk ilişkileri ile evlilik süreci konusunda bir farkındalık yaratmak istedi. Kadın ve erkekler, sancılı bir ilişki sürecinde veya yalnızlıktan pes edip geldikleri Serhat Yabancı’ya hep “neden” diye soruyor ve aldıkları cevaplara çok şaşırıyorlardı. Çünkü sorunun kaynağı için baktıkları yer, yanlış alınmış bir uçak bileti gibi, onları yanlış rotaya sürüklemişti!

– Bana acı verenleri neden çekici buluyorum?

– Neden hep aynı tiplerden hos¸lanıyorum?

– Onu seçmem bilinçli bir seçim mi, kader mi?

– Mükemmel insanı beklemekten nasıl vazgeçerim?

– Neden hayatımda biri yok?

Serhat Yabancı, kök ailesine sınır çizemeyen Kemal ve Duygunun iliskisini, yasıtlarının çoğu evlenmesine rağmen hâlâ karar veremeyen Betül’ü, daha iyisini düsünüp, düsünüp bir türlü karar veremeyen Ahmet’i, bağımlı iliskileri, sınır koyamamanın etkilerini, analizleriyle yazarken

okurun hem kendine hem de ilis¸kisine farklı bakmasını hedefledi. Mutlu bir ilişkinin formülünü soran okuruna da şöyle sesleniyor:

Sevgili okurum, bu kitabı okurken yer yer şaşıracak, bazen öfkelenip bazen de üzüleceksin. Zaten fark etmek bu değil midir? Geçmiş¸teki seni ve diğer insanlarla olan ilişkilerini hatırlayacaksın. Elinde bir roman, hikaye veya kişisel gelişim kitabından farklı bir kitap var. Belki altını, belki de üstünü çizeceksin. Tıpkı hayatına alıp; aşırı önemseyip altını çizdiğin insanların, sonrasında üstünü çizdiğin gibi… Kalemin ve not defterin hazırsa, ben de hazırım. Bu kitapta; seni yöneten temel şeyin çocukluğundan gelen düşünceler olduğunu, bu düşüncelerin otomatik olarak seni aynı tepkilere yönlendirdiğini, aynı nedenlerin de genellikle aynı sonuçları yarattığını göreceksin. Ailelerin düşünce ve davranış¸ yapısının; çocuğun hem ilişkilerini hem de tercihlerini sadece evlilik öncesi değil, evlilik devam ederken de nasıl etkilediğini ve bu bağı nasıl kesmemiz veya onarmamız gerektiğine beraber çalışacağız.”

KİTAPTAN ALINTILAR:

“Sürekli sizden beslenen, sorumluluklarını size yükleyen, ilişkide kendi alanını geniş tutarken sizin alanızı daraltan, adaletsiz bir ilişkiye neden olan tüm davranışlar; bencil ve kendine dönük davranışlardır. Fedakârlık, mükemmeliyetçilik, bağımlı, onay arayıcı ve boyun eğici gibi şemalardan birine veya birkaçına sahipsek, bencil birine takılmamız yüksek ihtimaldir. Bu şemalarımız; benmerkezci, her durumda kendini haklı gören birini çekici kılacak, onun umursamaz, ulaşılmaz veya memnun olmayan, sorumsuz hali bizi çekecek ve şemamızı besleyecektir.

Bazen bencil birinin hayatımızda var olması sadece şemamızdan kaynaklı olmayabilir. Kendini kabul ettirene, kalbimizi çalana veya bizi kendi kontrolüne alana kadar uyumlu görünüp, sonrasında bencil yönünü ortaya çıkanlar da olabilir. İşte bu noktada; gerek biz çekmiş olalım gerekse o bizi kendine çekmiş olsun bunu fark ettiğimizde, baş etme aşamasına geçmeliyiz.”

Düşündüğün Gibi Değil

Hayatındaki insanları gözünde büyüttükçe, kendi gözünde ve onların gözünde küçülürsün. Ne kimseyi küçümse ne de kimseyi gözünde büyütüp altında ezil? Kendini de diğer insanları olduğu gibi gör ve kabul et.
Çünkü hiç bir şey düşündüğün gibi değil.

İnsanlar için neden bu kadar fedakarlık yapıyorum ?

-Neden istemediğim halde kendimi birileri için bir şeyler yaparken buluyorum.?

-İnsanların eleştirilerinden etkilenmiyormuşum gibi görünsem de  neden beni çok fazla yaralıyor?

-İçsesim neden beni sürekli zor durumda bırakıyor ?nasıl susturabilirim ?

-Sevilmek için insanlara faydalı olmak zorunda mıyım?
-İnsanları memnun etmezsem yalnız kalır mıyım?
-Sevgilimin her dediğini  sevdiğim için mi terk edilmemek için mi yapıyorum?,

-Çevremdeki herkes neden benden bir şeyler bekliyor..?

ve daha fazlası “DÜŞÜNDÜĞÜN GİBİ DEĞİL” kitabımızda..

Sadece okuduğunuzda keyif alacağınız bir kişisel gelişim kitabından öte, hayatınızda neyi niçin yaptığınızı, neden mutsuz olduğunuzu ve kendinizi nasıl mutlu edeceğinizi bulabileceğiniz bir kaynak.