Bütün Aşklar Tatlı Başlar

0
4182

Satın almak için görsele tıklayınız…

Bütün Aşklar Tatlı Başlar

Serhat Yabancı, uzun yıllardır çiftlerle çalışan bir ilişki ve evlilik danışmanı. Yaptığı çalışmalarda ayrılık veya boşanmaların farklı sorunlardan kaynaklanmış gibi gözükse de, aralarında benzerlikler olduğunu gördü ve aşk ilişkileri ile evlilik süreci konusunda bir farkındalık yaratmak için bu kitabı yazdı. Bütün aşklar tatlı başlıyor ama sonuç çoğu zaman acı, hatta acıklı olabiliyordu! Kadın ve erkekler, sancılı bir ilişki sürecinde veya yalnızlıktan pes edip geldikleri Serhat Yabancı’ya hep “neden” diye soruyor ve aldıkları cevaplara çok şaşırıyorlardı. Çünkü sorunun kaynağı için baktıkları yer, yanlış alınmış bir uçak bileti gibi, onları yanlış rotaya sürüklemişti!

• Bana acı verenleri neden çekici buluyorum?
• Neden hep aynı tiplerden hoşlanıyorum?
• Onu seçmem bilinçli bir karar mı, kader mi?
• Mükemmel insanı beklemekten nasıl vazgeçerim?
• Neden hayatımda biri yok?

Bütün Aşklar Tatlı Başlar pek çok duygusal problemin çözümlerini örnek hikâyelerle destekleyerek veriyor.

MUTLU SONLA BİTECEK AŞKI BULMA VE KORUMA YOLLARI BU KİTAPTA!

Serhat Yabancı, uzun yıllardır çiftlerle çalışan bir ilişki ve evlilik danışmanıdır. Halen düzenli olarak Milliyet.com.tr/PembeNar sitesinde yazılar yazıp, radyo ve televizyon programlarına konuk olarak katılmaktadır. Günümüzde, uzun soluklu romantik ilişkiler veya evlilik başlığı altında, reality şovlardan, aşk romanlarına dek öğüt veren pek çok yayın olmasına rağmen, sevgi ve denge içeren bir ilişki kurmakta çoğu insan zorlanmakta, ülkemizde boşanma oranları her yıl artış göstermektedir. Yabancı’nın son kitabı Bütün Aşklar Tatlı Başlar’ın çıkış noktasını da bu oluşturuyor: Doğru insanı bulmak bu kadar zor mu?

BÜTÜN AŞKLAR TATLI BAŞLIYOR AMA SONUÇ ÇOĞU ZAMAN ACI, HATTA ACIKLI OLABİLİYOR!

Yabancı, çiftlerle yaptığı çalışmalarda ayrılık veya boşanmaların farklı sorunlardan kaynaklanmış gibi gözükse de, aralarında benzerlikler olduğunu gördü ve aşk ilişkileri ile evlilik süreci konusunda bir farkındalık yaratmak istedi. Kadın ve erkekler, sancılı bir ilişki sürecinde veya yalnızlıktan pes edip geldikleri Serhat Yabancı’ya hep “neden” diye soruyor ve aldıkları cevaplara çok şaşırıyorlardı. Çünkü sorunun kaynağı için baktıkları yer, yanlış alınmış bir uçak bileti gibi, onları yanlış rotaya sürüklemişti!

Bana acı verenleri neden çekici buluyorum?

– Neden hep aynı tiplerden hoşlanıyorum?

– Onu seçmem bilinçli bir seçim mi, kader mi?

– Mükemmel insanı beklemekten nasıl vazgeçerim?

– Neden hayatımda biri yok?

Serhat Yabancı, kök ailesine sınır çizemeyen Kemal ve Duygunun iliskisini, yasıtlarının çoğu evlenmesine rağmen hâlâ karar veremeyen Betül’ü, daha iyisini düsünüp, düsünüp bir türlü karar veremeyen Ahmet’i, bağımlı iliskileri, sınır koyamamanın etkilerini, analizleriyle yazarken

okurun hem kendine hem de ilis¸kisine farklı bakmasını hedefledi. Mutlu bir ilişkinin formülünü soran okuruna da şöyle sesleniyor:

Sevgili okurum, bu kitabı okurken yer yer şaşıracak, bazen öfkelenip bazen de üzüleceksin. Zaten fark etmek bu değil midir? Geçmiş¸teki seni ve diğer insanlarla olan ilişkilerini hatırlayacaksın. Elinde bir roman, hikaye veya kişisel gelişim kitabından farklı bir kitap var. Belki altını, belki de üstünü çizeceksin. Tıpkı hayatına alıp; aşırı önemseyip altını çizdiğin insanların, sonrasında üstünü çizdiğin gibi… Kalemin ve not defterin hazırsa, ben de hazırım. Bu kitapta; seni yöneten temel şeyin çocukluğundan gelen düşünceler olduğunu, bu düşüncelerin otomatik olarak seni aynı tepkilere yönlendirdiğini, aynı nedenlerin de genellikle aynı sonuçları yarattığını göreceksin. Ailelerin düşünce ve davranış¸ yapısının; çocuğun hem ilişkilerini hem de tercihlerini sadece evlilik öncesi değil, evlilik devam ederken de nasıl etkilediğini ve bu bağı nasıl kesmemiz veya onarmamız gerektiğine beraber çalışacağız.”

KİTAPTAN ALINTILAR:

“Sürekli sizden beslenen, sorumluluklarını size yükleyen, ilişkide kendi alanını geniş tutarken sizin alanızı daraltan, adaletsiz bir ilişkiye neden olan tüm davranışlar; bencil ve kendine dönük davranışlardır. Fedakârlık, mükemmeliyetçilik, bağımlı, onay arayıcı ve boyun eğici gibi şemalardan birine veya birkaçına sahipsek, bencil birine takılmamız yüksek ihtimaldir. Bu şemalarımız; benmerkezci, her durumda kendini haklı gören birini çekici kılacak, onun umursamaz, ulaşılmaz veya memnun olmayan, sorumsuz hali bizi çekecek ve şemamızı besleyecektir.

Bazen bencil birinin hayatımızda var olması sadece şemamızdan kaynaklı olmayabilir. Kendini kabul ettirene, kalbimizi çalana veya bizi kendi kontrolüne alana kadar uyumlu görünüp, sonrasında bencil yönünü ortaya çıkanlar da olabilir. İşte bu noktada; gerek biz çekmiş olalım gerekse o bizi kendine çekmiş olsun bunu fark ettiğimizde, baş etme aşamasına geçmeliyiz.”

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN..

İMZALI ALMAK VE YURT DIŞINDAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN..

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here